PET EVOLUTION (Пет Еволюшн протипаразитарна суспензія для собак та котів 5 мл)

PET EVOLUTION (Пет Еволюшн протипаразитарна суспензія для собак та котів 5 мл)
Інгреденти: люфенурон, празіквантел, моксидектин
Застосування: перорально
Тип препарату: протипаразитарний

Опис

Суспензія від світло-коричневого до світло-рожевого кольору, з специфічним запахом складників, при зберіганні розшаровується, з осадом.

Склад

1 мл суспензії містить діючі речовини:

- люфенурон – 20 мг,

- празиквантел – 10 мг,

- моксидектин – 0,6 мг.

Допоміжні речовини: бентоніт; ксантанова камідь; натрію бензоат, пропіленгліколь, цукралоза, ароматизатор, вода очищена.

Фармакологічні властивості

ATCvet QP53 ектопаразитоциди, інсектициди і репеленти (QP52 антигельмінтні ветеринарні препарати, QP52AA51 празиквантел, QP54AB02 – моксидектин, комбінації).

Комбінація люфенурону, моксидектину, празиквантелу, що входять до складу суспензії PET EVOLUTION, забезпечує максимально широкий спектр захисту у собак і котів по відношенню до зовнішніх паразитів: бліх, коростяних кліщів (вушний кліщ, короста собак, короста котів)демодекозу, та внутрішніх паразитів: стрічкові гельмінтикруглі гельмінти, а також личинкових cтадій розвитку дирофіляріозу.

Люфенурон – це інсектицид широкого спектру дії, що особливо активний проти бліх видів Ctenocephalides spp., Pulex irritans. Викликає порушення синтезу хітину, що є основним компонентом екзоскелетів комах, тому личинки при линьці не можуть сформувати нову кутикулу і гинуть. Потрапляючи в організм бліх з кров'ю тварини, потім в їх яйця, люфенурон блокує процес формування хітину- тому швидко личинки гинуть. Люфенурон запобігає появі наступного покоління бліх.

Люфенурон швидко всмоктується в шлунку (достатній рівень абсорбції досягається при наповненому кормом шлунку), повільно виводиться, що забезпечує високу концентрацію сполуки в організмі тварини протягом місяця.

Празиквантел – похідна піразино-ізохінолу, що ефективно діє проти стрічкових та пласких гельмінтів. Празиквантел дуже швидко всмоктується поверхнею тіла паразита і поширюється по його організму, викликає процеси, що призводять до порушення м'язової інервації, паралічу та викликає руйнацію зовнішнього покриву паразита. Празиквантел швидко всмоктується в травному каналі, досягає максимальної концентрації в плазмі крові через 1-3 години, розподіляється в органах і тканинах тварини; зв'язується з білками сироватки крові (70-80%), виділяється в кишечник та виводиться з організму протягом 48 годин  в основному з сечею (до 80%) та  фекаліями.

Моксидектин – це макроциклічний лактон другого покоління групи мільбеміцинів, має виражену дію проти багатьох зовнішніх та внутішніх паразитів. Механізм дії препарату на організм паразита полягає у тому, що моксидектин стимулює виділення нейромедіатора гальмування гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), у результаті чого відбувається блокада передачі імпульсу між інтернейронами і руховими збуджувальними нейронами нервового стовбура паразита, а це призводить до паралічу та загибелі паразита. З організму виводиться в основному в незміненому вигляді протягом 6 тижнів.

У рекомендованих дозах лікарський засіб не має сенсибілізуючої, ембріотоксичної і тератогенної дії.

Показання до застосування

Профілактика  та лікування собак і котів, цуценят і кошенят за змішаних паразитарних захворювань, спричинених:

блохамиCtenocephalides spp., Pulex irritans; знищення яєць та личинок бліх;

- коростяними кліщамивушний кліщ (Otodectes cynotis), короста котів- нотоедроз (Notoedres cati), короста собак- саркоптоз (Sarcoptes canis);

демодекозом (Demodex canis, D. cati, D. gatoi);

стрічковими гельмінтами у статевозрілій та нестатевозрілій стадіях: Dipylidium caninum, Taenia spp., Echinococcus granulosus, Alveococcus multilocularis, Mesocestoides lineatus, Diphyllobothrium latum.

-  круглими гельмінтами травного каналу: Toxocara canis, Toxocara cati (T. mystax), Toxаscaris leonine, Ancylostoma spp., Uncinaria spp., Trichuris vulpis.

профілактика алергічного блошиного дерматиту (flea allergy dermatitisFAD).

профілактика дирофіляріозу: Dirofilaria immitis, D. repens. (діє на мікрофілярії (личинки дирофілярій) L3 та L4 стадій).

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовують кожній тварині  перорально індивідуально, з невеликою кількістю корму або примусово на корінь язика за допомогою шприца- дозатора в мінімальних лікувальних дозах:

для собак - 1 мл препарату на 2 кг маси тіла тварини (еквівалентно 10 мг люфенурону, 5 мг празиквантелу, 0,3 мг моксидектину на 1 кг маси тіла тварини);

для котів - 1мл препарату на 1-1,5 кг маси тіла тварини (еквівалентно 13,4- 20 мг люфенурону, 6,7-10 мг празиквантелу, 0,4-0,6 мг моксидектину на 1 кг маси тіла тварини).

Перед застосуванням флакон з суспензією збовтати!

При лікуванні та профілактиці ураження блохами (Ctenocephalides spp., Pulex irritans) та алергічного блошиного дерматиту (flea allergy dermatitis: FAD), препарат застосовують собакам і котам один раз на місяць, залежно від епізоотичної ситуації. Одноразове застосування суспензії запобігає повторному зараженню на протязі 4-6 тижнів протягом усього сезону активності ектопаразитів.

Протипаразитарна дія препарату починає проявлятися через 24 години та досягає максимального рівня через 48- 72 години.

Обробки слід проводити не пізніше, ніж за 48 годин до передбачуваного вигулу тварини в місцях можливого перебування паразитів (парки, сквери, ліси, місця загального вигулу).

При лікуванні тварин від вушного кліща (отодектозу) та корости котів препарат застосовують одноразово. Може бути призначено повторне застосування препарату через місяць після першого прийому, спираючись на результати лабораторних досліджень (зішкреби шкіри).

При лікуванні корости собак (саркоптозу) препарат застосовують двократно з інтервалом 30 діб. Подальше використання препарату має базуватися на клінічній оцінці та лабораторних досліджень (зішкреби шкіри).

При лікуванні демодекозу препарат застосовують 1 раз на 30 діб, від 3 до 5 разів або до отримання двох негативних результатів лабораторних досліджень на виявлення різних стадій розвитку демодекса (зішкребки шкіри: вітальний та мортальний метод) з різницею в один місяць. При більш тяжких випадках захворювання, лікування препаратом може бути подовжено. Лікування тварин необхідно проводити комплексно із застосуванням патогенетичних і симптоматичних лікарських засобів.

При ураженні тварин круглими та/або стрічковими гельмінтами- препарат застосовують двократно з інтервалом 10-14 днів.

Для профілактики ураження тварин гельмінтами препарат застосовують тваринам у терапевтичній дозі один раз на 3 місяці, а також за 10-14 днів перед кожною вакцинацією.

Для профілактики дирофіляріозу (мікрофілярії L3 та L4 стадії) в неблагополучних щодо захворювання регіонах, необхідно застосовувати препарат щомісяця (щонайменше 6 місяців), починати обробки за місяць до початку сезону льоту комарів, і закінчуючи через місяць після завершення льоту комарів (весняно-літній-осінній період). Препарат знижує кількість циркулюючих в крові мікрофілярій (личинок) та може бути застосований зараженим тваринам. Препарат не діє на молодих та статевозрілих дирофілярій.

Протипоказання

Не застосовувати тваринам із відомою підвищеною індивідуальною чутливістю до компонентів препарату, в тому числі  з порушенням функції нирок і печінки в анамнезі!

Не застосовувати виснаженим тваринам та хворим на інфекційні хвороби!

Не застосовувати самкам в період вагітності і лактації!

Не застосовувати цуценятам та кошенятам до 6-тижневого віку і масою тіла до 1,5 кг.

Застереження

Препарат добре переноситься собаками з мутацією гену ABCB1 (MDR1 -/-). Однак у таких чутливих порід (коллі, бобтейл, шелті, споріднені породи та інші чутливі собаки) потрібно суворо дотримуватися дозування та проводити обробку тварин під наглядом лікаря ветеринарної медицини.

Препарат  діє на іксодових кліщів тільки після того, як паразит присмоктується до шкіри та напивається крові тварин, тому не забезпечує повноцінний захист проти захворювань, які переносять кліщі (бабезіоз, бореліоз, гемобартонельоз, тощо). Для повного захисту від іксодових кліщів рекомендується додатково обробити тварин репелентами або акарицидами.

Можливість застосування препарату під час вагітності та лактації визначає лікар ветеринарної медицини із врахуванням можливих ризиків.

У деяких тварин можливі порушення роботи травного тракту і посилення слиновиділення, пригнічення, які зникають мимовільно і не вимагають застосування лікарських засобів.

При передозуванні препарату у тварини може спостерігатися пригнічений стан, порушення координації, відмова від корму, блювота, розлад травного тракту. У цих випадках тварині призначають ентеросорбенти і засоби симптоматичної терапії.

Не слід застосовувати препарат одночасно з іншими протипаразитарними засобами, що містять макроциклічні лактони (івермектин, селамектин, дорамектин, мільбеміцин), з піперазином і препаратами, які інгібують холінестеразу.

При роботі з препаратом дотримуватися основних правил гігієни та безпеки, прийнятих при роботі з ветеринарними препаратами.

При випадковому заковтування препарату людиною можливі розлади нервової системи, тому у таких випадках необхідно відразу звернутися до лікаря (при собі мати листівку-вкладку або етикетку препарату).

Форма випуску

Флакони з нейтрального скла марки НС-1, НС-2, УСП-1 або полімерні закупорені пластмасовими кришками по 5 мл упаковані у картонні коробки.

Зберігання

Зберігати препарат в оригінальній упаковці у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей і тварин місці за температури від 5 до 25 °С. Після першого відбору з флакону препарат необхідно зберігати в темному місці за температури від 5 до 10 °С протягом 90 діб .

Термін придатності 

18 місяців.

Для застосування у ветеринарній медицині!

Написати огляд